Contact Info

Oklalı Su Sondajı

Oklalı Su Sondajı

Su sondajı, belirlenen zeminin jeolojik yapısının uygunluk durumuna göre yapılan kuyu açma çalışmaları olarak çalışmasıdır. Kuyu açma işlemleri çamur dolaşımı ya da havalı olarak yapılmaktadır. Kuyu açıldıktan sonra hidrolojik özellikleri dikkate alınarak projelendirme süreci gerçekleşir. Kırklareli ilçeleri ve köylerinde su sondajı çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yapılacak su sondajı çalışması ile yerin belli bir derinliğine kadar ulaşarak suyu buluyoruz ve pompa ile yukarı çekiyoruz. Su sondajı maliyetli bir işlemdir. Bu yüzden kuyuların açılma durumunda gerekli önlemler alınarak kuyunun yıkılmaması için çalışılmalıdır. Sondaj firmaları genelde kullandıkları boru çapı, boru cinsi, proje uygunluğu, çakıl zaafı kalınlığı ve su sondaj teknikleri kuyunun kalitesini ortaya koyar. Oklalı su sondajı çalışmalarımız ile istediğiniz derinliğe iniyor ve ihtiyacınızı karşılayacak şekilde suyu yukarı çıkartıyoruz.

Sondaj fiyatları uygulanacak tekniğe, sondaj yapılacak derinliğe, kullanılacak malzemelere göre değişmektedir. Bunun için inceleme çalışmalarından sonra sizler için bir fiyat teklifi sunulacaktır. Sondaj çalışmalarında farklı jeolojik yapılar için değişik sondaj teknikleri uygulanmalıdır. Bu yüzden sondajda belli bir birim fiyat söylemek yanlış olur. Ancak yapılacak ayrıntılı analiz çalışmalarıyla ortaya çıkacak kayıplar ve sürpriz masrafların önüne geçilebilir.

Oklalı su sondajı çalışmalarınız öncesinde uzman ekiplerimiz tarafından jeolojik, jeofizik ve hidrojeolojik etüt yapılmaktadır. Yapılacak bu değerlendirme sürecinde en verimli lokasyon belirlenir. Sonrasında su sondajı sürecinde yer altının değişken bir yapısı dikkate alınmalıdır. Etüt çalışmaları her ne kadar ek maliyet olarak görülse de sizleri büyük bir maddi zarardan da kurtarabilir. Etüt yapılmadan kuyu açılırsa emekleriniz boşa gidebilir. Çünkü etütsüz sondaj yapılan alanlarda kuyulardan su çıkmayabilir. Bu durumda maliyet boşa gider.  Tüm su sondajı çalışmalarımız etüt çalışmalarına göre yapılmaktadır.

Sondaj fiyatları, su sondajı çalışmaları ve keşif süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belirlediğiniz alanda uzman bir su sondajı firması ile çalışmanız gerekir. Profesyonel ekiplerimizle sizler için kuyu açma çalışmalarını yürütüyor ve bu alanda uzman bir ekiple yatırımlarınızın boşa gitmesini engelliyoruz. Alanın jeolojik yapısına uygun Kırklareli’nin ilçeleri ve köylerinde su sondajı çalışmaları yapıyoruz.